RSS
czwartek, 09 listopada 2017

Zegarki produkowane są obecnie w niemalże każdym zakątku świata. Tak samo sytuacja wygląda w przypadku ich dostępności - bez problemy możemy przecież za pomocą internetu zamówić niemalże dowolny model dowolnego producenta. Są jednak na świecie zegarki, które są o wiele bardziej pożądanie od innych - i to właśnie na tym skupimy się w niniejszym artykule. Dokładniej rzecz ujmując, mowa będzie o najbardziej pożądanych damskich zegarkach. Nie będziemy oczywiście wymieniać wszystkich pożądanych zegarków damskich na rynku. Wymienimy jedynie kilka z nich w nadziei, że pomoże to Państwu w wyborze najbardziej odpowiedniego zegarka dla siebie.


Cluse CL18109

Naszą listę otwiera Cluse CL18109 - zegarek ten jest doprawdy wyjątkowy, łączy delikatny wygląd z wysoką jakością, które to sprawiają, że ciężko jest znaleźć w jego przedziale cenowym bardziej odpowiedni zegarek dla damskiego nadgarstka.

Cluse CL18501

Kolejny model to Cluse CL18501 - tak, znowu jest to ten sam producent. Czarna kolorystyka tego zegarka oraz jego godna podziwu niezawodność składają się na jeden z najlepszych i najbardziej pożądanych zegarków na rynku w swoim przedziale cenowym.

Cluse CL30010

Ten zegarek Cluse to kolejny dowód na to, że rozsądna cena może iść w parze z wysoką jakością oraz elegancją, która dorównuje niektórym producentom tworzącym o wiele droższe czasomierze, w tym zegarki szwajcarskie.

Wszystkie modele Cluse można kupić w tym sklepie: https://zegarkistyle.pl/zegarki-cluse

Michael Kors MKT5001

Michael Kors i wszystko jasne. Nie trzeba przedstawiać tego producenta, a już na pewno nie trzeba przedstawiać jego produktów - mówią one same za siebie swoją jakością i elegancją.

Timex T2N795

Naszą listę zamyka Timex T2N795. Jak na zegarek budżetowy, jest to naprawdę dobry wybór - wygląd prezentuje się naprawdę dobrze, a jakość wykonania pozwala na długie użytkowanie.

środa, 27 listopada 2013

Gdy zbliżają się wakacje to mnóstwo osób planuje podróże. Można śmiało powiedzieć, że Polacy stali się już prawdziwymi Europejczykami. Znamy języki i coraz chętniej wybieramy różne egzotyczne kierunki.

Dlatego też jeśli chcesz zwiedzić kawałek świata to tego lata zrezygnuj z Polskiego morza i gór wybierz coś na innym kontynencie. A co byście powiedzieli na wakacje w Afryce?


Afryka to drugi pod względem wielkości kontynent na ziemi, ma aż 30 milionów km2 powierzchni. znajduje się po obu stronach równika oraz po obu stronach południka 0. Średnia temperatura w lipcu to około 36 stopni, nie mniej jednak w najcieplejszym momencie dnia temperatura przekracza 56 stopni, tak więc na taką wycieczkę najlepiej jest się wybierać w inne chłodniejsze miesiące bo dla Europejczyka takie temperatury mogą być zabójcze. 


Wybierając się na wycieczkę do Afryki musimy przemyśleć kilka możliwości, bo taki wyjazd nie jest najtańszy.  Możemy na przykład wybrać Tanzanię, jej największymi atrakcjami są Zanzibar, góra Kilimandżaro i równina Serengeti. Jeżeli mamy dobrą kondycję i chcemy poznać prawdziwy klimat to możemy zorganizować sobie prawdziwe safari z noclegiem w namiotach, z masajskim przewodnikiem i wspinaczką na górę Kilimandżaro. Jeśli jednak wolimy podróż samochodem to także istnieje taka możliwość możemy przemierzać pustynie i śledzić różne zwierzęta. 


Ale do wyboru mamy także Etiopię, Maroko i Kenię. Tam poznaje się prawdziwe życie i przesiąka się niepowtarzalnym klimatem. 

16:20, subwawa
Link Dodaj komentarz »
środa, 02 października 2013

Wyżyna krakowsko-częstochowska to ten zakątek naszego kraju, który naprawdę warto odwiedzić. Ten pas długości ok. 80 km pomiędzy Krakowem a Częstochową jest rajem dla fanów wspinaczki skałkowej oraz miłośników pięknych krajobrazów. Charakterystyczne dla tej krainy ostańce są na ogół skałami wapiennymi z okresu górnej jury. Ponieważ na tym obszarze przed wiekami było morze, występują tam dziś tego pozostałości w postaci dolomitów, margli i właśnie wapieni. Są tam też jaskinie krasowe – mekka miłośników speleologii i eksplorowania takich miejsc. Fani wypraw trekkingowych mogą wybrać się na wyprawę Szlakiem Orlich Gniazd, a motocrossowcy i quadowcy odnajdą na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej wiele tras o dużym stopniu trudności.


Najbardziej ta kraina przyciąga fanów górskich wspinaczek. Znajduje się tam wiele skał, ale i ścianek przygotowanych do wspinaczki, o dużym stopniu trudności.

Ten malowniczy zakątek naszego kraju słynie z wspaniałych zamków i ruin. Zamki i ruiny znajdują się w następujących miejscowościach: w Białym Kościele, Olsztynie, Tenczynie, Żarnowcu, w Pieskowej Skale, Ogrodzieńcu, Ojcowie, Bobolicach, Siewierzu, Sławkowie i wielu innych miejscach. Kazimierz Sosnowski opisał szlak wiodący z Krakowa do Częstochowy, na którego trasie leżą zamki i ruiny Jury. Idąc tym szlakiem, odwiedzimy odrestaurowany Zamek Rycerski w Korzwki. Ruiny zamku królewskiego na Złotej Górze w Ojcowie, ruiny w Rabsztynie, Bydlinie, Smoleniu, Pilicy, Ogrodzieńcu, Bobolicach, Mirowie, Olsztynie. Rowerzyści pozazdrościli piechurom tego pięknego szlaku i wytyczyli Jurajski Rowerowy Szlak Orlich Gniazd, który liczy ponad 190 km.


Wszyscy znamy jedno z najbardziej urokliwych miejsc Jury: Opactwo Benedyktynów w Tyńcu. Klasztor usytuowany na wapiennym wzgórzu nad Wisłą ufundował Benedyktynom prawdopodobnie Kazimierz Odnowiciel w 1044 roku. Do opactwa można dopłynąć Wisłą z Krakowa tramwajem wodnym, co jest kolejną atrakcją tego regionu.

Jurę Krakowsko-Częstochowską trzeba po prostu odkryć, bo to piękny zakątek naszego kraju. A odwiedzając takie miejsca koniecznie trzeba mieć jakiś dobry aparat cyfrowy albo chociaż telefon lub tablet do robienia zdjęć.

17:05, subwawa
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 19 września 2013

Mazowsze jest piękne, dlatego naprawdę warto je odwiedzić. Choć najbardziej kojarzona z Mazowszem jest Warszawa, stolica Polski, to warto jednak wiedzieć, że historyczną stolicą Mazowsza był Płock – najstarsze miasto tego regionu. W latach 1079-1138 Płock był zresztą stolicą Polski. Dziś to miasto słynie z rafinerii ropy naftowej oraz z klubu piłki ręcznej „Wisła Płock” - 7-krotnego mistrza Polski. Z Płocka pochodził Józef Piłsudski, dlatego w tym portowym mieście jeden z mostów nosi imię Legionów Piłsudskiego. W Płocku są piękne świątynie. Warto odwiedzić bazylikę katedralną pw. Wniebowzięcia NMP, ale też świątynie innych wyznań: katedrę mariawicką, prawosławną cerkiew Przemienienia Pańskiego czy synagogę – tzw. Małą Bożnicę.


Mazowsze to także zamki: w Opinogórze (znajduje się tu Muzeum Romantyzmu), w Szydłowcu (tu król Zygmunt Stary grywał w pokera), w Iłży (siedziba okrutnej księżniczki) oraz w Czersku (ruiny średniowiecznej twierdzy).

Kampinoski Park Narodowy to jedyny park w Europie, który graniczy ze stolicą kraju. Ta puszcza jest ostoją dzikich zwierząt i roślin, a symbolem Kampinosu są łosie.

Żelazowej Woli nikomu nie trzeba przedstawiać. To tam szlifował swój talent Fryderyk Chopin.


Warto na Mazowszu odwiedzić przepiękne pałace w Jabłonnie, Radziejowicach oraz w Pułtusku.

Sercem Mazowsza jest oczywiście stolica naszego kraju, Warszawa. Wiele osób uważa, że Warszawa jest brzydka, ale to nieprawda. Warszawa jest miastem pięknym. Stare i Nowe Miasto, Trakt Królewski, oczywiście Zamek Królewski i Kolumna Zygmunta – to trzeba zobaczyć. Urokliwy jest Żoliborz, z kamieniczkami z lat 20. XX wieku na ulicy Wieniawskiego, uważanej przez wielu za najpiękniejszą ulicę Warszawy. Warto odwiedzić Łazienki Królewskie oraz Muzeum Powstania Warszawskiego, uznawane za najciekawsze muzeum w Europie. Gdy ktoś ma dosyć historii, może odwiedzić Centrum Nauki Kopernik.


Warszawa to takie miasto, w którym ciągle coś się dzieje. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

16:29, subwawa
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 26 sierpnia 2013

Wakacje są świetną okazją do tego, by odwiedzić Wielkopolskę. Ten region przyciąga wieloma atrakcjami. Malowniczo położone zamki, piękne pojezierza, wspaniała przyroda, Poznań i Kalisz – to wszystko warto zobaczyć w Wielkopolsce.


Jednym z najpiękniejszych zakątków Wielkopolski jest dolina Baryczy – największy kompleks stawów w Europie, raj dla miłośników birdwatchingu. Można tam podpatrzeć prywatne życie orła bielika, bociana białego i czarnego, czapli białej i wielu innych gatunków chronionych. Fani wędkarstwa powinni odwiedzić słynne na całą Europę Stawy Milickie.


Miłośnicy historii wybiorą się podczas wizyty w Wielkopolsce do Biskupina, ale nie tylko to miejsce jest warte odwiedzenia. Muzeum Ziemi Średzkiej w Koszutach, Zamek w Kruszwicy, dwór w Cerekwicy czy w Grabowie nad Prosną – to również bardzo ciekawe miejsca. Koniecznie trzeba pojechać na zamek w Kórniku, pałac w Kobylnikach i w Wąsowie oraz zobaczyć wiatrak w Maleczewie. Pięknie położony jest zamek w Gołuchowie, który ma w dodatku bardzo ciekawą historię – podobnie, jak cudny pałac w Rokosowie. Warto odwiedzić Muzeum im. Adama Mickiewicza, które mieści się w pięknych wnętrzach pałacu w Śmiałowie.


Leżący nad Prosną Kalisz to jedno z najstarszych miast w Polsce. Znajdziemy tam ruiny zamku królewskiego – największego zamku w Wielkopolsce.

Poznań to piękne miasto, w którym znajdą coś dla siebie zarówno fani nowoczesnych aglomeracji, jak i tropiciele historii. Dawny port rzeczny, rezerwat przyrody Meteoryt z siedmioma kraterami powstałymi w wyniku upadku meteorytów, sztuczne i naturalne stawy, Jezioro Maltańskie – to miejsca w Poznaniu, które warto odwiedzić. Oczywiście trzeba zobaczyć poznańskie Koziołki na wieży ratuszowej, Stydzienkę Bamberki, ale i poznańską Cytadelę czy pomnik Ofiar Czerwca 1956. Stary Rynek z fontanną Apolla, bazylika archikatedralna Świętych Apostołów Piotra i Pawła (patronów miasta), Park Mickiewicza, Stary Browar, Palmiarnia w Parku Wilsona, Muzeum Martyrologii Wielkopolan, forty – to największe atrakcje Poznania. Do Poznania warto się wybrać w marcu na Kaziuki, w kwietniu na Dni Ułana albo w czerwcu na Jarmark Świętojański. We wrześniu odbywają się tam: Jarmark Franciszkański, Święto Chleba i Dni Pyrlandii, a w listopadzie – urodziny najsłynniejszej poznańskiej ulicy Święty Marcin.


Uroków Wielkopolski jest jeszcze wiele i długo je można wymieniać. Warto poznać Wielkopolskę.

17:30, subwawa
Link Dodaj komentarz »
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Zakładki:
Ulubione